Výstava obrazů Josefa Lady

29.11.2023 10:04

V době od 23. listopadu do 8. prosince 2023 se ve druhém patře Spolkového domu ve Zruči nad Sázavou koná výstava obrazů Josefa Lady. Jde o unikátní projekt, kdy nám Oblastní muzeum Praha- východ zapůjčilo téměř stovku reprodukcí tohoto slavného českého malíře, ilustrátora, karikaturisty a spisovatele. Výstava je přístupná každý den v době od 9 do 11 a od 12 do 17 hodin (kromě nedělí) bez předchozího zamlouvání či objednávání, vstup je zdarma.

Slavnostní vernisáž této výstavy se konala 22. listopadu v 18 hodin ve SD. Na vernisáži promluvila o životě a díle Josefa Lady paní Zdeňka Burianová, dlouholetá přítelkyně malířovy rodiny a bývalá vedoucí památníku Josefa Lady. Zároveň proběhla první komentovaná prohlídka výstavy. Fotografie z vernisáže najdete ve fotogalerii.