Přednášky o J. A. Baťovi

22.05.2019 08:42

V týdnu od 20. do 28. května se v knihovně uskutečnil cyklus přednášek pro žáky 2. stupně základní školy na téma Fenomén Jan Antonín Baťa. Paní knihovnice Milena Lhotková seznámila žáky s osudy rodiny Baťů na pozadí historie města Zruč nad Sázavou, způsobem života i uvažování Tomáše Bati, jeho životními krédy, hesly i vysokými nároky nejenom vůči svým zaměstnancům, ale především k sobě a vlastní rodině. Zajímavé byly teorie o tajemství podnikatelského úspěchu a marketingových strategiích Baťů, nebo pasáže o kvůli válce neuskutečněným plánům rodiny Baťů ve Zruči. Součástí přednášky byla výstava dobových fotografií, zajímavou součástí byly informace o architektonickém plánování a výstavbě Zruče vůbec. Po skončení přednášky si žáci mohli prohlédnout výstavu Baťovi v české literatuře v oddělení pro dospělé čtenáře.